U četvrtak, 13. maja, 2010. god. na BBA održan je završni skup projekta „Znanje“ koji je BBA inicirala u saradnji sa srednjim školama iz Srbije.

U projekat je bilo uključeno preko 300 učenika iz 23 srednje škole iz Beograda i i drugih gradova Srbije. Učešćem na projektu, učenici su imali priliku da steknu osnovna znanja i veštine iz oblasti finansijske analize i ocene projekata i da se bliže upoznaju sa svetom finansija i biznisa.

Na završnom skupu prezentovano je 12 učeničkih radova (od ukupno pristiglih 24) pred žirijem koga su činili top-menadžeri istaknutih banaka, osiguravajućih društava i poslovnih kompanija:

Ognjen Zorčić, izvršni direktor, Basler osiguranje

Tijanić Milisav, savetnik, Komercijalna banka

Darko Ivković, menadžer za javna preduzeća i lokalnu samoupravu, Banca Intesa

Vojko Saksida, direktor, Triglav penzijski fondovi

Uroš Žunjić, komercijaloni direktor, Libertas

Nenad Stanisavljević, direktor, Medija centar željeznica Srbije

Danijel Pantić, Managing Partner, HD European Consulting Group

Saša Aleksić, tehnički direktor, Perihard inženjering,

Irena Bulat, Managing Director, Adizes Southeast Europe

Sonja Jovanović, izvrsni direktor, Ernst&Young

Dejan Ječmenica, HR menadžer, Wiener Staedtische osiguranje

David Lythgoe, director, Halifax Consulting

Na osnovu kriterijuma kreativnosti, izvodljivosti i ubedljivosti prezentacije, Žiri je proglasio sledeca tri najbolja učenička tima:

1. Srednja ekonomska škola „Kosta Cukić“ Zemun
  2. Tehnička škola Obrenovac
  3. Ekonomska škola „Nada Dimić“ Zemun

BBA je zajedno sa pokroviteljima projekta obezbedila sledece vredne nagrade:

• Stipendije za studiranje na BBA - tri vaučera, jedan u vrednosti od 3.000 evra; jedan vaučer u vrednosti od 2.000 evra i jedan vaučer u vrednosti od 1.000 evra
  • Studijsko putovanje u Torino, Italija - uključuje posete svetski poznatim korpoarcijama kao što su Fiat, Lavazza, Ferrero i dr.
  • Izlet vozom Nostalgija u Sremske Karlovce.
13maj_znanje_uUčesnici 13maj_znanje_tsoPrezentacija Tehničke škole Obrenovac
13maj_znanje_kcPrezentacija Ekonomske škole "Kosta Cukić" 13maj_znanje_u1Učesnici
13maj_znanje_1mDekan BBA prof. dr Gordana Vukelić predaje nagradu za prvo mesto predstavniku Ekonomske škole "Kosta Cukić" 13maj_znanje_pobedPobednici
13maj_znanje_pobediorgUčesnici 13maj_znanje_kc1Predstavnici Ekonomske škole "Kosta Cukić" sa dekanom BBA prof. dr Gordanom Vukelić