U sredu, 25.10.2006. godine rukovodilac Kreditnog biroa Rade Bačković održao je predavanje na predmetu Bankarsko poslovanje. Gospodin Bačković je magistar ekonomskih nauka, a dugogodišnju uspešnu karijeru je započeo 1973. godine u Beobanci. U domaćem bankarsvu ima veliki broj doprinosa, između ostalog: 1) Osnivač je YU-BA kartice, prve domaće platne kartice, 2) osnivač je DINA kartice, 3) idejni tvorac procesing centra - softvera za umrežavanje svih kartica koje se koriste, 4) osnivač i rukovodilac Kreditnog biroa, 5) učestvovao je u projektu uvođenja i zaštite i holograma u bankarstvu Srbije.

Akademija je počastvovana što je bila u prilici da predstavi gospodina Bačkovića svojim studentima.

Dekan prof. dr Hasan Hanić u razgovoru sa gospodinom Bačkovićem   Uvodna reč dr Vlastimira Vukovića i predstavljanje gospodina Bačkovića

Predavanje Radeta Bačkovića, rukovodioca Kreditnog biroa   Studenti na predavanju