­

logo bba1

 Contact

 

U subotu, 20. aprila 2013. godine na Beogradskoj Bankarskoj Akademiji – Fakultetu za bankarstvo, osiguranje i finansije održano je finalno takmičenje srednjoškolaca Srbije u okviru Projekta Biznis plan i preduzetnička ideja. Nakon odabira najuspesnijih biznis planova od strane profesora Svetislava Paunovića i Zvopnka Brnjasa, Fakultet je organizovao finalno  takmičenje u kome je učestvovalo 10 učeničkih timova koji su prezentovali svoje projekte/poslovne planove i to:

  1. Ekonomsko trgovinska škola, Šabac: Preduzeće za proizvodnju i promet šitaki pečuraka
  2. Ekonomska škola, Čačak: Preduzeće za proizvodnju i preradu meda "Medmedeni"
  3. Prva beogradska gimnazija, Beograd: "Zeolit"
  4. Ekonomska škola "Nada Dimić", Zemun: Preduzeće "Weber"
  5. Ekonomska škola "Nada Dimić", Zemun: Vinarija za preradu organskog grožđa i proizvodnju organskog vina
  6. Prva ekonomska škola, Beograd: Caffe bar "ICE"
  7. Ekonomska škola "9 maj", Sremska Mitrovica: Preduzeće za proizvodnju papirnog saća
  8. Peta ekonomska škola, Beograd: Ujedinjene semenke
  9. Ekonomska škola "Nada Dimić", Zemun: Fabrika za reciklažu "Budućnost"
  10. Ekonomska škola "Nada Dimić", Zemun: Preduzeće za negu kućnih ljubimaca "Šapa"
20 april smPobednički tim Ekonomske škole "9. maj" iz Sremske Mitrovice sa nastavnicom 20 april vPobednik David Stanković i prodekan Mališa Đukić
 20 april ucesniciUčesnici

Na osnovu kreativnosti i realističnosti preduzetničke ideje, obrazloženja ideje pomoću biznis plana, ubedljivosti prezentacije i ispoljenog timskog rada, stručni žiri u sastavu:

  1. Sonja Jovanović, Ernst&Young
  2. Goran Čubrilo, Basler osiguranje
  3. Milan Vujović, Credy banka
  4. Ivana Ugrenović, Porshe Leasing
  5. Daliborka Đukić, Zajednica ekonomskih škola
  6. Svetislav Paunović, Fakultet
  7. Zvonko Brnjas, Fakultet

rangirao je učeničke projekte, na osnovu čega su dodeljene nagrade:

 

Nagrada

Učenički tim/Škola

I nagrada (vaučer 3.000 €) 

 

Ekonomska škola "9 maj", Sremska Mitrovica: Preduzeće za proizvodnju papirnog saća ( Milovančev Vesna, Koronsovac Maja i Zafirovska Ljiljana) i

Peta ekonomska škola, Beograd: Ujedinjene semenke (David Stanković)

II nagrada (vaučer 2.000 €)

Ekonomsko trgovinska škola, Šabac: Preduzeće za proizvodnju i promet šitaki pečuraka (Petrović Jovana, Janjić Marijana i Vasiljević Tanja)

III nagrada (vaučer 1.000 €)

Ekonomska škola, Čačak: Preduzeće za proizvodnju i preradu meda "Medmedeni" (Mitrović Tamara)

Svim ostalim učesnicima finalnog takmičenja uručeni su vaučeri u iznosu od 300 €.

 

 

­