UNIVERZITET UNION

FAKULTET ZA BANKARSTVO, OSIGURANJE I FINANSIJE

raspisuje

KONKURS ZA UPIS STUDENATA NA

DOKTORSKE AKADEMSKE STUDIJE (180 ESPB)

u akademskoj 2017/2018. godini na studijski program

FINANSIJE – 10 studenata

Uslоvi zа upis

Na doktorske akademske studije mogu da se upišu kandidati koji su:

• završili master akademske studije, odnosno integrisane studije u obimu od najmanje 300 ESPB, imaju prosečnu ocenu veću od 8 (osam) i poznaju najmanje jedan strani jezik,
  • završili master akademske studije sa prosečnom ocenom manjom od 8 (osam) i imaju najmanje dva objavljena naučna rada,
  • stekli akademski naziv magistra ekonomskih nauka.

Kandidati koji su završili magistarske i master akademke studije na studijama nesrodnih fakulteta mogu da se upišu na doktorske akademske studije ukoliko polože ispite koje odredi Nastavno-naučno veće Fakulteta.

Nakon završenih doktorskih studija kandidat stiče zvanje doktora ekonomskih nauka – oblast finansije.

Pоstupаk sprоvоđеnjа kоnkursа

• prijavu na konkurs uz prateću konkursnu dokumentaciju potrebno je dostaviti od27.11. do 09.12.2017. godine.
  • intervju sa kandidatima obaviće se od 12.12. do 15.12.2017. godine, prema unapred definisanom rasporedu,
  • rangiranje kandidata obaviće se na osnovu priložene konkursne dokumentacije i intervjua. Preliminarna rang lista biće objavljena 18.12.2017. godine.
  • upis će se obaviti od 19.12. do 29.12.2017. godine .

Potrebna dokumenta za prijavu na konkurs:

• popunjena prijava na konkurs,
  • obrazloženi predlog predmeta doktorskog istraživanja,
  • motivaciono pismo (formulari na sajtu BBA),
  • overena kopija diplome i dodatka diplomi osnovnih studija,
  • overena kopija diplome i dodatka diplomi master akademskih studija ili diplome magistarskih studija,
  • biografija i ostale relevantne informacije,
  • dokaz o znanju stranog jezika (ukoliko kandidat nije polagao strani jezik tokom studija).

Nаčin i rоkоvi zа pоdnоšеnjе žаlbе nа utvrđеni rеdоslеd

• licе kоје kоnkurišе zа upis imа prаvо nа žаlbu nа utvrđеni rеdоslеd kаndidаtа,
  • žаlbа sе u pisаnоm оbliku pоdnоsi Dеkаnu, prеkо sеkrеtаriјаtа Fаkultеtа, u rоku оd 24 čаsа оd оbјаvljivаnjа rаng listе kаndidаtа,
  • Dеkаn dоnоsi rеšеnjе pо žаlbi u rоku оd 24 sаtа оd priјеmа žаlbе. Nаkоn оdlučivаnjа dеkаnа pо žаlbаmа Fаkultеt utvrđuје i оbјаvljuје kоnаčnu rаng listu.

Školarina

Godišnja školarina (koja uključuje organizaciju i realizaciju nastave, neophodnu udžbeničku literaturu, polaganje ispita, prijavu, ocenu i odbranu doktorske disertacije, kao i uverenja i diplomu), iznosi 3.600 EUR (plaćanje u celosti), odnosno 4.000 EUR (plaćanje u 6 ili 12 rata).

Dodatne informacije:

Zmaj Jovina 12, 11000 Beograd